KRJ-kilpailut 23.10.2018

Kilpailupäivä: 23.10.2018
Viimeinen osallistumispäivä: 20.10.2018
Kilpailupaikka: Supernatural (SUPE4405)
Vastuuhenkilö: birdie (VRL-14733)


Säännöt ja osallistuminen
» 40 ratsukkoa / luokka 
» 4 hevosta / luokka / omistaja 
» 2 luokkaa / hevonen
» 1 hevonen yhteen luokkaan vain kerran 
» Osallistujan VRL-tunnus pakollinen, hevosen VH-numero suositeltava
» Tulokset arvotaan arvontakoneella (lyhyt arvonta)
» Vain yhteen kutsuun osallistuminen ei ole mahdollista 


Osallistuminen
Osallistumiset sähköpostilla birdie-@mail.com, otsikolla KRJ 2-4 (osallistut samalla kaikkiin avoimiin kutsuihin; KRJ2-4), allaolevassa muodossa:

Luokka [rivinvaihto]
Ratsastaja (VRL-00000) - Hevosen nimi VH00-000-0000


* * * 

Luokat
1. helppo C  TT
2. helppo C  TT
3. helppo B  TT
4. helppo B  TT
5. helppo A  TT
6. helppo A  TT
7. vaativa B  TT
8. vaativa B  TT
9. vaativa A  TT
10. vaativa A  TT
* * * 


Tulokset



Luokka 1. helppo C (40/40) TT
1. Norpatar (VRL-09562) - Sagavik Gebella 
2. Ireth (VRL-03777) - Namys Midge VH18-089-0019 
3. Sonja (VRL-11911) - Lavender Snow VH16-024-0169 
4. Kida (VRL-08368) - Kultahiisku 
5. JP (VRL-01948) - Huovilan All My Love 
6. Ireth (VRL-03777) - Namys Deeann VH18-089-0018 
7. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Contessa VH17-024-0007 
8. turjake (VRL-07415) - Hopewood Melody
9. Norpatar (VRL-09562) - Paloma Quanilly 
10. Melina (VRL-11408) - Bambibliss VH18-017-0378 
11. Sonja (VRL-11911) - Dawnbreaker VH16-024-0170 
12. rynn. (VRL-10683) - Ristikallion Stefanos VH18-018-1901 
13. Norpatar (VRL-09562) - Mehtäläinen 
14. rynn. (VRL-10683) - Seppäjärven Verienkeli VH18-018-1937 
15. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411 
16. birdie (VRL-14733) - Ráth Fearnáin 
17. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Brielle VH17-024-0032 
18. Kida (VRL-08368) - Sametti-Taika 
19. V. Penrose (VRL-14429) - Avraham VH18-104-0018 
20. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín 
21. Oresama (VRL-02753) - PP's Wayfaring Cactus VH17-017-0192 
22. V. Penrose (VRL-14429) - Etheldred GW VH17-104-0014 
23. Elli L. (VRL-14207) - Vinhan Sophie VH17-024-0033 
24. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera 
25. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius 
26. JP (VRL-01948) - Huovilan Dolly 
27. Norpatar (VRL-09562) - Antonio Dewalt 
28. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012 
29. Elli L. (VRL-14207) - Sheval Merry Mistletoe VH17-024-0005 
30. turjake (VRL-07415) - Noequiet Sly Brandy 
31. birdie (VRL-14733) - Lagertha 
32. V. Penrose (VRL-14429) - Nimmie Aimee VH16-104-0016 
33. Elva (VRL-14586) - Moons Last Frost 
34. Sonja (VRL-11911) - Blondie Brownie VH16-024-0173 
35. turjake (VRL-07415) - Mickey v. Willering 
36. JP (VRL-01948) - Huovilan Twinkie 
37. turjake (VRL-07415) - Pencalow Mini 
38. Sonja (VRL-11911) - Snowcloud Dael VH16-024-0172 
39. Kida (VRL-08368) - Tilhi 
40. artemis (VRL-14743) - Klemetin Vänni VH18-018-1886


Luokka 2. helppo C (40/40) TT
1. Elli L. (VRL-14207) - Wyat Bring Pluto Back VH16-017-0255 
2. Kida (VRL-08368) - Kultahiisku 
3. Melina (VRL-11408) - Bambibliss VH18-017-0378 
4. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera 
5. V. Penrose (VRL-14429) - Avraham VH18-104-0018 
6. rynn. (VRL-10683) - Seppäjärven Verienkeli VH18-018-1937 
7. Elli L. (VRL-14207) - KW Orlantha VH18-024-0026 
8. Jannica (VRL-04799) - Tirion Nant VH15-026-0141
9. Norpatar (VRL-09562) - Sagavik Gebella 
10. Oresama (VRL-02753) - PP's Wayfaring Cactus VH17-017-0192 
11. Sonja (VRL-11911) - Snowcloud Dael VH16-024-0172 
12. Sonja (VRL-11911) - Lavender Snow VH16-024-0169 
13. Ireth (VRL-03777) - Namys Deeann VH18-089-0018 
14. Sonja (VRL-11911) - Dawnbreaker VH16-024-0170 
15. V. Penrose (VRL-14429) - Nimmie Aimee VH16-104-0016 
16. JP (VRL-01948) - Huovilan All My Love 
17. JP (VRL-01948) - Huovilan Dolly 
18. Norpatar (VRL-09562) - Mehtäläinen 
19. birdie (VRL-14733) - Lagertha 
20. Norpatar (VRL-09562) - Antonio Dewalt 
21. Kida (VRL-08368) - Sametti-Taika 
22. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín 
23. Elli L. (VRL-14207) - KW Blodyn yr Haul VH17-024-0156 
24. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius 
25. birdie (VRL-14733) - Ráth Fearnáin 
26. turjake (VRL-07415) - Pencalow Mini 
27. Ireth (VRL-03777) - Namys Midge VH18-089-0019 
28. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411 
29. turjake (VRL-07415) - Noequiet Sly Brandy 
30. Kida (VRL-08368) - Tilhi 
31. V. Penrose (VRL-14429) - Etheldred GW VH17-104-0014 
32. turjake (VRL-07415) - Hopewood Melody 
33. Elli L. (VRL-14207) - Derwen Creme de la Creme VH18-024-0030 
34. V. Penrose (VRL-14429) - Shamrock Avie VH16-104-0012 
35. Elva (VRL-14586) - Moons Last Frost 
36. rynn. (VRL-10683) - Ristikallion Stefanos VH18-018-1901 
37. Norpatar (VRL-09562) - Paloma Quanilly 
38. turjake (VRL-07415) - Mickey v. Willering 
39. JP (VRL-01948) - Huovilan Twinkie 
40. Sonja (VRL-11911) - Blondie Brownie VH16-024-0173 


Luokka 3. helppo B (40/40) TT
1. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Avellana VH16-104-0022 
2. birdie (VRL-14733) - Elaeth Fionna VH18-035-0177 
3. Mitchie (VRL-01975) - Meistr Padrig Gem 
4. Crimis (VRL-10480) - Fizzly Sizzle Pawtini VH18-017-0018 
5. Sonja (VRL-11911) - Bam-Bam VH17-025-0006 
6. Oresama (VRL-02753) - Pullagallup 
7. Norpatar (VRL-09562) - Svarta Stolthet
8. birdie (VRL-14733) - Ragnar VH18-053-0070 
9. Melina (VRL-11408) - Runon Marie VH18-018-1801 
10. Elva (VRL-14586) - Loitsulan Myrick 
11. Shannon. (VRL-05645) - Betryzcja RLF VH18-003-0128 
12. Oresama (VRL-02753) - Grindelwald 
13. V. Penrose (VRL-14429) - Kärmeniemen Skärsnäppa VH18-018-1351 
14. Kida (VRL-08368) - Runon Nalle Puh VH18-018-1831 
15. Ireth (VRL-03777) - Menday Keelan Narbett VH17-025-0067 
16. Nenna (VRL-02377) - Surutyön Aamu VH15-018-1919 
17. Ireth (VRL-03777) - Tirdeunaw Evnissyen VH17-025-0068 
18. Nenna (VRL-02377) - Metsämäen Mella VH16-018-1795 
19. Ireth (VRL-03777) - Sotamaalauksen Taivaankantaja VH18-018-1661 
20. Mitchie (VRL-01975) - Cefnmoor Campari VH18-027-0123 
21. Melina (VRL-11408) - Runon Hurma VH18-018-1804 
22. Sonja (VRL-11911) - Fine N Dandy VH17-025-0005 
23. Sonja (VRL-11911) - Dawnstorm Dael VH16-024-0176 
24. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010 
25. Nenna (VRL-02377) - Hiprakan Emanueli VH17-018-1610 
26. birdie (VRL-14733) - Laire Davinna VH18-071-0033 
27. V. Penrose (VRL-14429) - Burton’s Lucille VH16-104-0023 
28. Oresama (VRL-02753) - Horcrux 
29. Nenna (VRL-02377) - Vaniman Lilette VH17-018-1831 
30. Melina (VRL-11408) - Runon Pihka VH18-018-1649 
31. Melina (VRL-11408) - Runon Pilvitaateli VH18-018-0385 
32. Shannon. (VRL-05645) - Jinan Khalidah SE VH18-003-0183 
33. birdie (VRL-14733) - Mercury VH18-057-0008 
34. Shannon. (VRL-05645) - Przemek RLF VH18-003-0127 
35. Ireth (VRL-03777) - Tuumis Pumpula VH16-102-0040 
36. Kida (VRL-08368) - Koistilan Rommikaneli VH18-018-1813 
37. Sonja (VRL-11911) - Borderline Chaos VH16-024-0171 
38. Elva (VRL-14586) - Ponipalleron Myrtti 
39. artemis (VRL-14743) - Klemetin Vänni VH18-018-1886 
40. Elva (VRL-14586) - Yawp Adelaide 


Luokka 4. helppo B (40/40) TT
1. Melina (VRL-11408) - Runon Hurma VH18-018-1804 
2. Ireth (VRL-03777) - PP's Adelajda VH18-173-0008 
3. Mitchie (VRL-01975) - High Voltage Gem 
4. Nenna (VRL-02377) - Metsämäen Mella VH16-018-1795 
5. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Avellana VH16-104-0022 
6. Melina (VRL-11408) - Runon Pihka VH18-018-1649 
7. Oresama (VRL-02753) - Horcrux 
8. birdie (VRL-14733) - Mercury VH18-057-0008 
9. Sonja (VRL-11911) - Fine N Dandy VH17-025-0005 
10. Melina (VRL-11408) - Runon Marie VH18-018-1801 
11. V. Penrose (VRL-14429) - Burton’s Lucille VH16-104-0023 
12. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010 
13. Elva (VRL-14586) - Yawp Adelaide 
14. Mitchie (VRL-01975) - Lemongrass Gem VH18-029-0148 
15. Ireth (VRL-03777) - Tuumis Pumpula VH16-102-0040 
16. Shannon. (VRL-05645) - Jinan Khalidah SE VH18-003-0183 
17. Nenna (VRL-02377) - Vaniman Lilette VH17-018-1831 
18. Nenna (VRL-02377) - Hiprakan Emanueli VH17-018-1610 
19. Mitchie (VRL-01975) - Faithe Gem VH18-035-0192 
20. V. Penrose (VRL-14429) - Kärmeniemen Skärsnäppa VH18-018-1351 
21. Nenna (VRL-02377) - Surutyön Aamu VH15-018-1919 
22. Sonja (VRL-11911) - Bam-Bam VH17-025-0006 
23. Kida (VRL-08368) - Koistilan Rommikaneli VH18-018-1813 
24. Ireth (VRL-03777) - Furuarps Hyllemö VH18-080-0004 
25. Sonja (VRL-11911) - Borderline Chaos VH16-024-0171 
26. birdie (VRL-14733) - Laire Davinna VH18-071-0033 
27. Elva (VRL-14586) - Loitsulan Myrick 
28. Mitchie (VRL-01975) - Verona Gem VH18-035-0191 
29. Elva (VRL-14586) - Ponipalleron Myrtti 
30. Crimis (VRL-10480) - Fizzly Sizzle Pawtini VH18-017-0018
31. Ireth (VRL-03777) - Levi Jaxon VH18-164-0006 
32. Sonja (VRL-11911) - Dawnstorm Dael VH16-024-0176 
33. Kida (VRL-08368) - Runon Nalle Puh VH18-018-1831 
34. Melina (VRL-11408) - Runon Pilvitaateli VH18-018-0385 
35. Shannon. (VRL-05645) - Przemek RLF VH18-003-0127 
36. Oresama (VRL-02753) - Pullagallup 
37. Oresama (VRL-02753) - Grindelwald 
38. birdie (VRL-14733) - Elaeth Fionna VH18-035-0177 
39. Shannon. (VRL-05645) - Betryzcja RLF VH18-003-0128 
40. birdie (VRL-14733) - Ragnar VH18-053-0070 


Luokka 5. helppo A (40/40) TT
1. birdie (VRL-14733) - Adriana B. VH18-040-0054 
2. Vibaja (VRL-00727) - Trze Nadejda VH18-003-0172 
3. Mitchie (VRL-01975) - Cupido Gem VH18-035-0194 
4. JP (VRL-01948) - Hopewood Caden 
5. JP (VRL-01948) - Nerywick Celtic Charm 
6. Kida (VRL-08368) - Tuulenpesän Hiirenvirna VH18-018-1815 
7. Sonja (VRL-11911) - Viva La Diva VH17-022-0003 
8. birdie (VRL-14733) - Euddogwy Ares 
9. Shannon. (VRL-05645) - MJA Raja bint Aziz VH18-003-0177 
10. Shannon. (VRL-05645) - MJA Rana Fairuz 
11. Elva (VRL-14586) - Hämarik 
12. Ireth (VRL-03777) - Leland VH18-079-0001 
13. Ireth (VRL-03777) - Viudo Nadal VH14-080-0015 
14. Melina (VRL-11408) - Runon Urmas VH18-018-1799 
15. Ireth (VRL-03777) - Gamla Reina VH14-080-0016 
16. Sonja (VRL-11911) - A.D. Angwyn VH17-022-0008 
17. Kida (VRL-08368) - Liljan Pikku Sievä VH18-018-1814 
18. Nenna (VRL-02377) - Sateelta Suojaan VH15-018-1910 
19. Melina (VRL-11408) - Runon Viuhtiainen VH18-018-1800 
20. Mitchie (VRL-01975) - Conlaoch Gem 
21. Shannon. (VRL-05645) - Darija SE VH18-003-0184 
22. Vibaja (VRL-00727) - Helglinn 
23. Vibaja (VRL-00727) - Muszyna z Trze VH18-003-0171 
24. Kida (VRL-08368) - Routaruusun Korpinsydän VH18-018-1869 
25. Melina (VRL-11408) - Runon Aarre VH18-018-1728 
26. Kida (VRL-08368) - Mustasuon Tulilintu VH18-018-1818 
27. Sonja (VRL-11911) - Doomsday Devil VH17-026-0005 
28. rynn. (VRL-10683) - Lehmusvaaran Tulisielu VH11-018-1110 
29. Mitchie (VRL-01975) - Damon Gem 
30. Shannon. (VRL-05645) - S Bint Morceaux VH18-003-0168 
31. Sonja (VRL-11911) - Afterglow VH17-026-0011 
32. Mitchie (VRL-01975) - Corona Gem VH18-035-0193 
33. Ireth (VRL-03777) - 'Abyad Ghamiq ox VH18-003-0143 
34. birdie (VRL-14733) - Pietronella 
35. Melina (VRL-11408) - Runon Vanessa VH18-018-1803 
36. birdie (VRL-14733) - Aeronwen 
37. JP (VRL-01948) - Cefnmoor Mona 
38. JP (VRL-01948) - Ceiriosen Caolainn 
39. Nenna (VRL-02377) - Kaipausta Rinnassa VH15-018-1911
40. Vibaja (VRL-00727) - Poniniemen Cookie Crumbles 


Luokka 6. helppo A (40/40) TT
1. JP (VRL-01948) - Cefnmoor Mona 
2. Sonja (VRL-11911) - Afterglow VH17-026-0011 
3. JP (VRL-01948) - Ceiriosen Caolainn 
4. Mitchie (VRL-01975) - Frozen van de Istria 
5. Mitchie (VRL-01975) - Adanné Caleb VH14-035-0106 
6. Vibaja (VRL-00727) - Helglinn 
7. Melina (VRL-11408) - Runon Aarre VH18-018-1728 
8. Ireth (VRL-03777) - Zara Scarlett VH18-164-0005 
9. Vibaja (VRL-00727) - Muszyna z Trze VH18-003-0171 
10. Kida (VRL-08368) - Mustasuon Tulilintu VH18-018-1818 
11. birdie (VRL-14733) - Aeronwen 
12. Shannon. (VRL-05645) - MJA Rana Fairuz 
13. Mitchie (VRL-01975) - Hawthorn Autumn VH18-027-0121 
14. Sonja (VRL-11911) - Doomsday Devil VH17-026-0005 
15. Shannon. (VRL-05645) - Darija SE VH18-003-0184 
16. Kida (VRL-08368) - Tuulenpesän Hiirenvirna VH18-018-1815 
17. Shannon. (VRL-05645) - S Bint Morceaux VH18-003-0168 
18. Nenna (VRL-02377) - Sateelta Suojaan VH15-018-1910 
19. Melina (VRL-11408) - Runon Viuhtiainen VH18-018-1800 
20. Ireth (VRL-03777) - Nechtan of Swildie VH16-071-0036 
21. Melina (VRL-11408) - Runon Urmas VH18-018-1799 
22. Kida (VRL-08368) - Liljan Pikku Sievä VH18-018-1814 
23. Sonja (VRL-11911) - Viva La Diva VH17-022-0003 
24. Vibaja (VRL-00727) - Poniniemen Cookie Crumbles 
25. Ireth (VRL-03777) - Namys Basquiat VH17-089-0007 
26. birdie (VRL-14733) - Euddogwy Ares 
27. Melina (VRL-11408) - Runon Vanessa VH18-018-1803 
28. Shannon. (VRL-05645) - MJA Raja bint Aziz VH18-003-0177 
29. JP (VRL-01948) - Hopewood Caden 
30. rynn. (VRL-10683) - Lehmusvaaran Tulisielu VH11-018-1110 
31. Nenna (VRL-02377) - Kaipausta Rinnassa VH15-018-1911
32. Sonja (VRL-11911) - A.D. Angwyn VH17-022-0008 
33. Mitchie (VRL-01975) - Hawthorn Gerald VH18-027-0122 
34. Ireth (VRL-03777) - Priton Sejuani VH18-039-0086 
35. birdie (VRL-14733) - Pietronella 
36. Elva (VRL-14586) - Hämarik 
37. birdie (VRL-14733) - Adriana B. VH18-040-0054 
38. Vibaja (VRL-00727) - Trze Nadejda VH18-003-0172 
39. JP (VRL-01948) - Nerywick Celtic Charm 
40. Kida (VRL-08368) - Routaruusun Korpinsydän VH18-018-1869 


Luokka 7. vaativa B  (40/40) TT
1. Melina (VRL-11408) - Runon Kissanminttu VH18-018-1948 
2. birdie (VRL-14733) - Steffen van Arnhem VH18-040-0057 
3. Crimis (VRL-10480) - Runon Käpypöly VH18-018-1356 
4. Kida (VRL-08368) - Kahmon Kuu VH18-018-1825 
5. Norpatar (VRL-09562) - Nadézhda 
6. Norpatar (VRL-09562) - Chuckles 
7. Sonja (VRL-11911) - Diablo Rose VH17-026-0007 
8. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056 
9. Ireth (VRL-03777) - Zainab al Namys ox VH18-003-0148 
10. artemis (VRL-14743) - Let Riko Be King VH18-012-0301 
11. Shannon. (VRL-05645) - Dahabu Patrycja VH18-003-0073 
12. artemis (VRL-14743) - Pahamustaveri VH18-018-1853 
13. Oresama (VLR-02753) - 90s Bentley 
14. birdie (VRL-14733) - Lidador 
15. half (VRL-11734) - Escapis Nevadah ox VH13-003-0100 
16. birdie (VRL-14733) - Radiation 
17. Kida (VRL-08368) - Rätvänän Tiuku VH14-018-2020 
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Vohvelieläin 
19. Kida (VRL-08368) - Runon Mesimarja VH18-018-1832 
20. JP (VRL-01948) - Rosie Cotton 
21. Mitchie (VRL-01975) - Mathieu Gem 
22. Shannon. (VRL-05645) - Polina MJA VH18-003-0100 
23. Mitchie (VRL-01975) - Aidan Faye VH13-035-0194 
24. Sonja (VRL-11911) - Pencalow Moonfox VH16-022-0128 
25. Norpatar (VRL-09562) - Trze Sergei
26. Vibaja (VRL-00727) - Aurinkokuningatar VH17-018-1942 
27. Ireth (VRL-03777) - Meriem al Namys ox VH18-003-0146 
28. Sonja (VRL-11911) - A.D. Playboy Prince VH17-026-0022 
29. JP (VRL-01948) - Rosenhof Rubie 
30. JP (VRL-01948) - Vintage White 
31. Mitchie (VRL-01975) - Carramore Devnet VH18-035-0156 
32. Ireth (VRL-03777) - Abd Karim al Namys ox VH18-003-0141 
33. Melina (VRL-11408) - Runon Eino VH18-018-1802 
34. Shannon. (VRL-05645) - Primo Sarad VH17-003-0018 
35. Mitchie (VRL-01975) - Lion Roar Gem 
36. Ireth (VRL-03777) - Kaihon Sudenmorsian VH18-018-1849 
37. Shannon. (VRL-05645) - MJA Zaklina VH18-003-0178 
38. JP (VRL-01948) - White December 
39. artemis (VRL-14743) - Kaunon Siipirikko VH18-018-1872 
40. Sonja (VRL-11911) - Diabolic Dael VH17-026-0010


Luokka 8. vaativa B  (40/40) TT
1. Mitchie (VRL-01975) - Chiron Gem VH18-027-0103 
2. artemis (VRL-14743) - Kaunon Siipirikko VH18-018-1872 
3. Kida (VRL-08368) - Rätvänän Tiuku VH14-018-2020 
4. Melina (VRL-11408) - Runon Eino VH18-018-1802 
5. Melina (VRL-11408) - Runon Kissanminttu VH18-018-1948 
6. JP (VRL-01948) - Vintage White 
7. artemis (VRL-14743) - Let Riko Be King VH18-012-0301 
8. Kida (VRL-08368) - Runon Mesimarja VH18-018-1832 
9. Norpatar (VRL-09562) - Rapalahden Kira 
10. Oresama (VLR-02753) - 90s Bentley 
11. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056 
12. Kida (VRL-08368) - Kahmon Kuu VH18-018-1825 
13. Ireth (VRL-03777) - Khalil Sakhir Jiddaan ox VH18-003-0145 
14. Sonja (VRL-11911) - A.D. Playboy Prince VH17-026-0022 
15. birdie (VRL-14733) - Radiation 
16. Mitchie (VRL-01975) - Sumuprinssi VH18-018-1841 
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Vohvelieläin 
18. JP (VRL-01948) - Rosie Cotton 
19. Sonja (VRL-11911) - Diablo Rose VH17-026-0007 
20. artemis (VRL-14743) - Pahamustaveri VH18-018-1853 
21. Norpatar (VRL-09562) - Trze Sergei 
22. Sonja (VRL-11911) - Pencalow Moonfox VH16-022-0128 
23. Ireth (VRL-03777) - Dakhm Mustaqill ox VH18-003-0144 
24. Sonja (VRL-11911) - Diabolic Dael VH17-026-0010 
25. Ireth (VRL-03777) - Orqúidea VH18-033-0071 
26. half (VRL-11734) - Escapis Nevadah ox VH13-003-0100 
27. Norpatar (VRL-09562) - Anemone G
28. birdie (VRL-14733) - Steffen van Arnhem VH18-040-0057 
29. Mitchie (VRL-01975) - Marrasvaaran Aprillilja VH18-018-1840 
30. Shannon. (VRL-05645) - KH Maksym VH18-003-0198 
31. JP (VRL-01948) - White December 
32. Crimis (VRL-10480) - Runon Käpypöly VH18-018-1356 
33. Shannon. (VRL-05645) - Polina MJA VH18-003-0100 
34. Vibaja (VRL-00727) - Aurinkokuningatar VH17-018-1942 
35. Ireth (VRL-03777) - Betje van Namys VH18-040-0053 
36. Mitchie (VRL-01975) - Rainy Day Gem 
37. JP (VRL-01948) - Rosenhof Rubie 
38. Shannon. (VRL-05645) - MJA Zaklina VH18-003-0178 
39. birdie (VRL-14733) - Lidador 
40. Norpatar (VRL-09562) - Nos Pacifique 


Luokka 9. vaativa A (33/40) TT
1. Nikki (VRL-14085) - Librement Cardiaque VH15-021-0498 
2. Molly (VRL-14516) - Saffran du Boux 
3. Molly (VRL-14516) - Damien du Boux
4. Norpatar (VRL-09562) - Bozhena Sova 
5. JP (VRL-01948) - Veniro 
6. Oresama (VRL-02753) - Hey-Ho Jack RR 
7. Molly (VRL-14516) - Ontari du Boux 
8. Shannon. (VRL-05645) - Galal El Masri VH18-003-0132 
9. Minni (VRL-10337) - Sedina 
10. Ireth (VRL-03777) - Zodiac of Smithloch VH17-040-0013 
11. Oresama (VRL-02753) - Woop Back 2 Black 
12. birdie (VRL-14733) - Delmonico 
13. Norpatar (VRL-09562) - Mac Mandy 
14. Ireth (VRL-03777) - Powder Pink Honey VH17-202-0027 
15. birdie (VRL-14733) - Bianca XXV 
16. Shannon. (VRL-05645) - Magnifficoo VH18-003-0065 
17. Ireth (VRL-03777) - Tadhiel VH17-031-0232 
18. Norpatar (VRL-09562) - Veronique 
19. birdie (VRL-14733) - Xandinho 
20. Oresama (VRL-02753) - Queen's Never Late 
21. Oresama (VRL-02753) - Wubba Lubba Dub Dub 
22. birdie (VRL-14733) - Cornello VH18-087-0008 
23. JP (VRL-01948) - Ambrosia 
24. Luna Laakso (VRL-14727) - Royal Fantasy VH-18-040-0055 
25. Norpatar (VRL-09562) - Achille 
26. Molly (VRL-14516) - Éveinné du Boux 
27. Jannica (VRL-04799) - Dream About SVM VH16-011-0187 
28. Jannica (VRL-04799) - KH Batal Aziz VH16-003-0288 
29. JP (VRL-01948) - Lisbette van de Halor 
30. Shannon. (VRL-05645) - Galina VH18-003-0088 
31. JP (VRL-01948) - Alathea 
32. Shannon. (VRL-05645) - Tawfik al Najya VH18-003-0117 
33. Ireth (VRL-03777) - Genevieve 5594 x VH14-034-0064 


Luokka 10. vaativa A  (33/40) TT
1. Shannon. (VRL-05645) - Galina VH18-003-0088 
2. Oresama (VRL-02753) - Woop Back 2 Black 
3. Shannon. (VRL-05645) - Galal El Masri VH18-003-0132 
4. Molly (VRL-14516) - Damien du Boux
5. birdie (VRL-14733) - Bianca XXV 
6. Minni (VRL-10337) - Sedina 
7. Jannica (VRL-04799) - KH Batal Aziz VH16-003-0288 
8. Nikki (VRL-14085) - Librement Cardiaque VH15-021-0498 
9. Ireth (VRL-03777) - Powder Pink Honey VH17-202-0027 
10. JP (VRL-01948) - Veniro 
11. birdie (VRL-14733) - Cornello VH18-087-0008 
12. Oresama (VRL-02753) - Wubba Lubba Dub Dub 
13. Luna Laakso (VRL-14727) - Royal Fantasy VH-18-040-0055 
14. Molly (VRL-14516) - Saffran du Boux 
15. Ireth (VRL-03777) - Shia Jeod VH11-218-0017 
16. JP (VRL-01948) - Ambrosia 
17. Norpatar (VRL-09562) - Achille 
18. Shannon. (VRL-05645) - Magnifficoo VH18-003-0065 
19. Ireth (VRL-03777) - Tadhiel VH17-031-0232 
20. Molly (VRL-14516) - Éveinné du Boux 
21. JP (VRL-01948) - Alathea 
22. birdie (VRL-14733) - Xandinho 
23. Ireth (VRL-03777) - Zodiac of Smithloch VH17-040-0013 
24. Shannon. (VRL-05645) - Tawfik al Najya VH18-003-0117 
25. JP (VRL-01948) - Lisbette van de Halor 
26. Oresama (VRL-02753) - Hey-Ho Jack RR 
27. Norpatar (VRL-09562) - Bozhena Sova 
28. Molly (VRL-14516) - Ontari du Boux 
29. Norpatar (VRL-09562) - Veronique 
30. Jannica (VRL-04799) - Dream About SVM VH16-011-0187 
31. birdie (VRL-14733) - Delmonico 
32. Oresama (VRL-02753) - Queen's Never Late 
33. Norpatar (VRL-09562) - Mac Mandy